ЗАТО ШТО ТЕ ВОЛЕ

Кад си мали сви те пазе, мазе те и моле зато што те воле. Кад порастеш грде те и моле да не бежиш из школе зато што те воле. Девојчице те туку и за косу вуку њихови пољупци не боле зато што те воле. Живот тако пролази пун среће и љубави. Чак те ни батине не боле зато што те воле.

Миломир Илић III-2, април 2013.

ЉУБАВНА ПЕСМА

Љубав је нешто лепо, као залазак сунца, јер кад си заљубљен срце почне јаче да куца. Увече под звездама у романтичној ноћи лепо је кад знаш да ће доћи неко ко те воли. Љубав је као најлепши цвет и ја бих желео да се воли цео свет. Немања Ковачевић  III-2, април 2013.

ЉУБАВ ПРЕМА СЕСТРИ

Љубав према брату, или према сестри највеће је што може постојати. Део мог живота ти си драга, сестра моја, моја најмилија. Ти,ти само ти љубави моја самном остани. Стефан Стојилковић  III-2, април 2013.

Љубавна песма

Љубав лепа фина, права ал од ње понекад заболи глава,

Љубав лепа горка и љута чини да некада скренемо с пута,

Љубав лепа понекад кратко траје ал сви желимо те нежне загрљаје.

Николина Гвозденовић  III-2, април 2013.

ПЕСМА О ЉУБАВИ

Љубав је када волиш, цвет који цвета, лист који листа, реку која блиста. За сјај у мајчином оку, нежост и њену бригу, љубав је мала реч, написана у велику књигу. Љубав је када волиш, јутро које свиће, љубав је када волиш свако живо биће.

Елма Дедић  III-2, април 2013.