НТЦ ПРОГРАМ
НТЦ систем учења је специјализовани програм за едукацију родитеља, васпитача и учитеља, који усвојено знање и вештине могу да примене у свакодневним активностима у раду са децом. Едукација васпитача, наставника и родитеља врши се на семинарима, предавањима и радионицама.

Одређене установе поседују НТЦ лиценцу за рад. Лиценца потврђује да је особље обучено и да спроводи НТЦ Програм у свакодневном раду са децом.

НТЦ програм се спроводи у 15 држава Европе, у 6 држава је акредитован (Србија, Словенија, Црна Гора, Чешка, БиХ и Хрватска), а у 9 држава се спроводи уз сарадњу са образовним институцијама (Македонија, Италија, Словачка, Румунија, Мађарска, Бугарска, Норвешка, Швајцарска и Грчка). У још неколико држава програм је у фази пилот пројекта (Немачка, Пољска и Аустрија).

РАДИОНИЦЕ У ОСНОВНОЈ ШКОЛИ „МИЛОЈЕ ВАСИЋ”
Радионице су осмишљене од стране аутора програма „НТЦ систем учења”. Аутор је др Ранко Рајовић, члан Комитета светске Менсе за даровиту децу и сарадник УНИЦЕФ-а за рано образовање. Коаутор програма је Урош Петровић, добитник Златне значке Културно-просветне заједнице Србије за допринос култури.

Радионице спроводе сертификовани предавачи (учитељи и стручни сарадници). Током циклуса је планирано да једна од радионица буде са неким од чланова НТЦ стручног тима, који чине аутори програма са сарадницима који су допринели развоју програма. На ову радионицу ће бити позвани и родитељи, како би се још боље упознали са програмом и научили како са децом да примењују програм. Ова радионица најчешће буде ван термина редовних радионица.
Радионице ће се одржавати током целе године у 2 циклуса од по 16 радионица са паузама током распуста. Сваки циклус је другачији, што значи да деца која су ишла прошле године могу да иду и ове. Радионице трају 60 минута за белу групу, 90 минута за остале групе и реализују се једном недељно.

Циљеви радионица:
*Подизање нивоа интелектуалних способности свих ученика који учествују у програму
*Спречавање поремећаја пажње и концентрације у школском периоду
*Развијање координације покрета и моторике
*Развијање брзине размишљања, повезивања и закључивања (функционално знање)
*Правовремено уочавање даровитих ученика и подстицања развоја њихових способности

Термини:
среда: 19 сати - 4. и 5. разред
четвртак: 19 сати - 4. и 5. разред
петак: 13:30 - 1. разред
субота: 9 сати - 1 .разред
субота: 11 сати - 2. и 3. разред

Пријаве на адреси:

vasic.biblioteka@gmail.com

Радионице ће се реализовати од 18. октобра 2017. године.