Деца са читаве територије града Београда учествовала су на конкурсу у осликавању васкршњих јаја по моделу урађеном од дрвета  и изради цртежа. Избор техника и тема био је слободан.  Одржано је најпре такмичење на општинском нивоу у ОШ  ‚‚Свети Сава‚‚  у  Врчину, 14. 4.2014. године.

Комисија у саставу: Катарина Нинковић - сликарка,  Марина Митрић - ликовни педагог и Мирјана Јашић – професор разредне наставе,   донела је  одлуку да се међу осталима, рад ученика Николе Цветкова 3-4  ОШ„Милоје Васић„из Калуђерице   пласира на градско такмичење.

Организатори се захваљују свим учесницима конкурса у нади да ће своје ликовне вештине одмерити и наредне године.