Награда најбољим баснописцима за 2023. годину Даници Јовановић 5/4

Сваке године, почетком јуна, жири у саставу – Слободан Станишић, председник, Предраг Тодоровић, Сузана Поњавић и Љубица Бељански – Ристић, има заиста тежак задатак да од великог броја радова ученика из свих крајева Србије одабере најбоље u оквиру Конкурса „Радионица баснописаца“ у оргнизацији Доситејеве задужбине.

У Свечаној сали Доситејевог дома, у четвртак, 15. јуна 2023. одржано је уручење награда најбољим баснописцима. Лоше време није могло да поквари добро расположење и срећу награђених и њихових учитеља и родитеља, који су након уручења награда и похвала, са задовољством одгледали представу позоришта „Талија“.

Међу награђенима, у категорији НАЈБОЉИ ЛИКОВНИ РАД, ПРВО МЕСТО освојио је рад Лисица и гавран, ученице Даница Јовановић, 5/4, ОШ“Милоје Васић“ Београд, учитељица Милена Алексић. Рад је настао на часовима ликовне културе а на конкурсу су учествовали и други ученици одељења 4/4.