Градска општина Гроцка и Управа Храма Св. Богородитеља Јоакима и Ане у Калуђерици, у духу очувања традиције и културне баштине, по други пут, организовали су манифестацију под називом „Калуђерица у срцу 2024“ у недељу, 22. септембра 2024. године у порти Храма. Ова манифестација је првенствено посвећена деци као и њиховим родитељима са циљем да остане у аманет будућим нараштајима, како би се на тај начин учврстило неговање и очување српске породичне традиције, културе и обичаја – свега што доприноси јачању идентитета српског народа.

Најпре је одражан пригодан црквени програм у славу и част Светих Богородитеља Јоакима и Ане. Наши ученици присуствовали су литургији у пратњи наставника верске наставе, Ненада Тасића.

Богат културно уметнички програм уприличили су  најмлађи суграђани уз подршку својих васпитача, учитеља и наставника из ПУ „Лане“, ОШ „Алекса Шантић“ и ОШ „Милоје Васић“ из Калуђерице, као и Основне музичке школе „Невена Поповић“ из Гроцке и КУД-а „Болеч“ из Болеча.

ОШ „Милоје Васић“  представила се изведбом школског хора и оркестра који су извели нумере „Дарија“, „Ово је Србија“, „Chiquitita“ и „Bella ciao“ под диригентском палицом проф. Огњена Марковића. Штанд школе осмислиле су и уредиле Драгана Мосуровић, наставница технике и технологије и Душица Рађеновић, наставница ликовне културе уз помоћ учитељица Марије Ступар, Марије Стефановић и осталих колега. Ученици су продавали радове које су израђивали на часовима технике и технологије, као и радове које су правили ученици млађих разреда. Сав прикупљен новац биће искоришћен за уређење школског простора. Спортска надметања ученика организовали су проф. физичког васпитања Иван Виларет и учитељица Миланка Тосуновић. Ученици су се такмичили у традиционалним спортским дисциплинама: трка у џаковима, скок удаљ, бацање медицинке, надвлачење конопца и између две ватре. Заузели су прво место. Добили су захвалнице за учешће и пехар за постигнут успех. На предлог свештенства ове године организован је литерарни конкурс на тему „Моја Калуђерица“, коме су се одазвали ученици наше школе. Награђен је рад Марка Прчетића 2/2.