Ликовни конкурс „Креирај разгледницу – Гроцка на Дунаву“ 2023.

Михајло Шаула 4/4 - ПОХВАЛА

Центар за културу „Ранчићева кућа„ у  Гроцкој објавила је конкурс „Креирај разгедницу – Гроцка на Дунаву 2023.„. Ученици млађих и старијих разреда са територије Општине имали су задатак  да ликовним путем, у форми разгледнице коју би некоме упутили, ликовно уобличе особености свог краја (археолошка налазишта, винчанску културу, манастире и цркве, реку Дунав, аде, воћњаке, винограде, Касно римску гробницу у Брестовику, народно неимарство…).     Циљ конкурса је био да промовише вредности локалне средине и подстакне децу и младе да упознају и истражују своје окружење и на креативан начин прикажу сопствено виђење природних лепота и културно-туристичких вредности краја у коме живе. Ауторка концепта конкурса је Зорица Атић, историчарка уметности.

Ученици одељења 4/4  ОШ „Милоје Васић„ учествовали су на Конкурсу, промовишући знамења средине у којој се налази школа.

Међу похваљеним радовима налазе се радови ученика Виктора Рајковића и Михајла Шауле.

Међу изложеним радовима налазе се радови ученика: Марија Томовић, Лазар Дробњак, Мила Жижић, Андреа Дујковић, Даница Јовановић и Теодора Миленковић.

Изложба ће бити отворена у среду, 5. априла 2023. године у 18 сати.