FillipokУврежено је мишљење да дела Лава Николајевича Толстоја нису намењена деци. Мало је познато да је он био оснивач школе, учитељ и писац уџбеника.

Учесници библиотечке секције су се упознали са његовим причама намењеним деци. Уживали су у читању, а још више у тумачењу и анализи. Врло је занимљиво како су приче разумели.

Учесници секције руског језика придружили су се овом подухвату и подједнако уживали. Отишли су и корак даље: у најпознатијем Толстојевом роману „Ана Карењина“, пронашли су одломак који је сасвим разумљив и најмлађим читаоцима.

Удруженим снагама решили смо да вам представимо Толстоја и како га деца читају, разумеју и тумаче.
ДОЂИТЕ У ШКОЛУ У ПОНЕДЕЉАК У 14 ч. ДА СЕ ДРУЖИТЕ СА НАМА И ПОДРЖИТЕ СВОЈЕ УЧЕНИКЕ, ДЕЦУ, УНУКЕ.