Јасминка Петровић једна је од најпопуларнијих писаца за децу. Готова сва њена дела награђена су више пута и увек је на врху листа најчитанијих књига школских библиотека. Како постати и остати глуп, Ово је најстрашнији дан у мом животу, Маме, Хоћу кући, Дугина долина, Лето када сам научила да летим… само су неке од њих. О поменутим делима, лепоти читања али и о њеној најновијој књизи Баштованов сан наша позната списатељица разговарала је са ученицима 4/4 наше школе и гостима из Немачке. Радионица је реализована под називом На крилима књиге. Учесници су били веома активнии веома су уживали у овом књижевном сусрету.