Излет ученика четвртог разреда 2023.

У среду, 26. 4. 2023. године, за ученике четвртог разреда организован је једнодневни излет.  Стопама династије Карађорђевић, заједно са својим учитаљицама,  ђаци су посетили Цркву на Опленцу, као и Кућу краља Петра. Уживали су у мозаичним фрескама и посетили су крипту. Највише дечака застало је пред сабљом димискијом краља Петра а највише девојчица пред дијадемом краљице Марије. Пут их је даље водио до Карађорђевог конака у Тополи, цркве и етнографске збирке. Готово сви ђаци веома пажљиво слушали су причу о топу абердару чија је ручица претопљена у круну. Затим су обишли парк Буковичке бање у центру Аранђеловца. Тумачили су и разгледали мермерне скулптуре поставке „Мермер и звуци“. Након ручка у етно селу „Бабина река“ надомак Лазаревца,  следило је време за рекрацију и уживање у природи. Све време ученици су, попут правих водича, презентовали  у аутобусу знаменитости локација које су обилазили, припремајући се за оно што ће видети.