Београдска филхармонија организовала је конкурс за ученике млађих разреда у априлу прошле школске године. Из 48 градова широм Србије, као и из Црне Горе, пристигли су одговори на наизглед сасвим једноставно питање: „Шта је то Филхармонија?“ Више стотина радова који су затрпали филхармонијско поштанско сандуче показали су сву искреност, шармантност, непосредност и духовитост дечјих мудрих мисли.

Жиријем је председавала књижевница Ивана Димић, овогодишња добитница НИН-ове награде, којој су помогли директор Београдске филхармоније Иван Тасовац, чланице продукције Даница Максимовић, Асја Радоњић и Јелена Милашиновић, као и филхармоничарке Славица Перић и Тамара Маринковић Томић. Међу ауторкама и ауторима награђених радова налазе се основци из целе земље, од Бајмока до Прилужја, од Јадранске Лешнице до Великог Извора у Халову.

Ученице одељења 3-4 наше школе, Јана Николић и Нина Стојић, налазе се међу награђенима. Честитамо.