У четвртак, 15. децембра, ученици наше школе су посетили овогодишњи Фестивал науке на Београдском сајму. Организатор овог догађаја, наставница физике Душица Ивановић, је заслужна за предивне утиске које су понели и ђаци и наставници.

Имали смо прилику да учествујемо у мноштву разних експеримената, да се такмичимо у квизовима и освојимо многе награде. На сопственој кожи смо осетили услове екваторијалне, пустињске и субполарне климе, демонстрацијом симулатора сазнали смо све о штетном дејству дроге и алкохола, испробали симулатор ходања по површини Марса и посетили Теслу на Нијагариним водопадима захваљујући виртуелној реалности. Неке од ових догађаја смо забележили и поделили са вама.