У Великој дворани Дечјег Културног Центра Београда, 26. маја у 13.00 часова је одржана приредба „Златни лептир“ поводом  обележавања 118 година од  рођења Десанке Максимовић. На конкурс је стигло 800  песама из свих делова Србије, као и из региона : Босне и Херцеговине, Републике Српске, Црне Горе, Македоније и Србије ( Београда, Змајева, Прибоја, Књажевца, Ниша, Бора, Стојника, Крагујевца, Новог Пазара,  Суботице, Тополе, Куршумлије, Прибоја, Куле, Бајмока…). Ђаци су читали своје песме, а награде им је уручио књижевник Слободан Станишић, председник жирија.

Своје сонгове су певале сестре Шотић, Катарина и Милица, чланице вокалне групе ДКЦБ-а „Нађи своју звезду“.

Ученици одељења 1-4 наше школе награђени су за групни рад а учитељица Милена Алексић за менторски рад. Услед бројности ђака, ученица Милица Радосављевић је рецитовала песму.

Захваљујемо се родитељима који су помогли да деца стигну на доделу награда безбедно.