Све што нас окружује, а није дело људских руку – творевина је Божија. Све што човек не може да створи, а потребно му је за живот – створио је Бог. Земљу да ходамо по њој, кисеоник да дишемо, воду да пијемо.  Такође и храна која ће нам помоћи да преживимо у природи, да је Божији, па чак и сам наш живот.
На нама је само да се захвалимо Богу за све што нам је дао, тако што ћемо чувати природу од загађења. Почнимо од малог да не прерасте у велико загађење. Кажимо Богу: „Хвала Ти што нам дајеш тако много и опрости нам што нам се чини да је то мало.“

Данас су наши ученици час веронауке посветили чишћењу школског дворишта и околине, а по обављеном послу одиграли су утакмицу на школском терену.