У среду, 31. маја 2017. године, у свечаној сали ОШ „Алекса Шантић“ одржан је Годишњи концерт ученика музичке школе. Сала дубке пуна публике која жељно ишчекује наступ наших младих виртуоза.

Трема навелико присутна, врућина и спарина додатно утичу да се нашим извођачима зноје руке… све је то нормалан процес у савладавању треме при јавном наступу. Лепо сређени, дотерани – посебно наше принцезе, чекају свој ред за наступ. Музицирали су следећи ученици: Лара Каблар, Марија Марковић, Сара Димитријевић, Нина Петровић, Татјана Пејица, Сергеј Митровић, Дамјан Јошић, Анастасија Бенић, Тијана Илић, Мила Ђорђевић и Алекса Ресановић – клавир; Јања Миленковић, Стефан Томић, Мартин Јездић, Сара Стевановић, Иван Јелић, Викторија Матић, Михајло Карановић, Матија Филиповић, Лазар Павловић и Тијана Станојевић – гитара; Ангелина Бенић, Јована Ранђеловић, Стефан Вукашиновић, Исидора Ђорђевић, Виктор Трмчић, Михајло Миланов и Теодора Трмчић – хармоника. Завршне тачке овог дивног концерта обележили су наступи камерних дуа и траи на хармоници, гитари и клавиру.

Овај концерт је обележио и завршетак прве генерације музичке школе – испратили смо ученике завршног, 6. разреда. Такође, јавно је похваљен и истакнут Матија Филиповић, ученик 2. разреда гитаре, који је освојио 1. награду на недавно одржаном такмичењу „Меморијал Аца Панић“.

Наступе наших ученика пропратили су громогласни аплаузи и понеке овације, јер су деца показала колико су за 10 месеци напредовали и какве су музичке вештине стекли. Сада нам свима предстоји распуст, одмор и разбибрига, па од септембра крећемо у нове победе!

Драган Станојевић