Савети за ефикасније учење

На сајту rtv.rs, у одељку “Дигиталне припреме за малу матуру”, ученици ће имати прилику да сваког радног дана погледају избор од три до укупно две стотине задатака из математике, српског језика, биологије, хемије, физике, географије и историје.

Задаци су припремани из Збирки за припрему мале матуре од… Наставите са читањем

У школи се често помиње да је неко мање или више мотивисан да учи и напредује. Мотивација у учењу је кључна за постизање добрих резултата и напредовање. Кажемо да је мотивисан онај ко даје све од себе да би постигао шта је замислио и  од тога га ништа не може… Наставите са читањем

Драги родитељи и колеге,

Ових дана, посебно од када је проглашено ванредно стање, суочавамо се са озбиљним изазовима који се постављају пред нас.

Страх, збуњеност и забринутост  представљају нормалну реакцију на стрес који преживљавамо. Верујте, сви су под стресом!

Стрес може да нам помогне да неке ситуације лакше превазиђемо –… Наставите са читањем

Поштовани родитељи и ученици,
Логопед Вам је на располагању на следећој e-mail адреси за консултације, помоћ, разговор, савет, дефектолошку процену и подршку, онлине третман и сваки вид сарадње.
vesnadragutinovic76@gmail.com
Хвала.
Ваш логопед Весна Драгутиновић

Сваке школске године, у оквиру Дечје недеље, средом ученици млађих разреда уче од својих великих другара. Кроз вршњачку едукацију упознају се са веома интересантим експеримнтима и имају прилику да виде и демонстрирају различите огледе. Огледе из области физике, хемије и саобраћаја осмислиле су наставница технике и технологије, Драгана Мосуровић и… Наставите са читањем

Мапе ума у професионалној оријентацији

Идеју мапирања ума препознао је психолог Тони Бузан  и преточио је у идејни пројекат, мада се претпоставља да је још и Леонардо Да Винчи користио овакав начин учења и бележења.

Мапе ума  представљају начин да се пуно информација стави на један лист папира, да се на… Наставите са читањем

Најважније

• направи распоред дневних активности, испланирај време за учење, одмор и разоноду
  • ако направиш распоред дневних активности и придржаваш га се током дужег временског периода онда за себе можеш рећи да имаш развијене радне навике