Подршка

Ученици који су се пријавили за полагање пријемних испита за упис у специјализоване средње школе и одељења треба да изврше додатне пријаве за конкретну школу коју желе да упишу. То се односи на ученике који уписују Математичку, Филолошку и Карловачку гимназију, као и на ученике са посебним способностима за математику,… Наставите са читањем

Драги осмаци, пред вама је прилика да процените своје знање на пробним тестовима који ће уследити 22, 23. и 24. априла. Сврха овог „онлајн“ пробног завршног теста јесте искључиво да процените своје тренутно знање и схватите на чему још треба да радите. Резултате тестова које урадите знаћете само ви и… Наставите са читањем

Погледајте УНИЦЕФ-ов предлог листе алата за све учеснике у процесу предшколског васпитања и образовања.

Поред листе алата ту је и листа YouTube канала и осталих могућности за васпитаче, родитеље и децу.

За подршку учесницима процеса предшколског васпитања и образовања – васпитачима, родитељима и деци.

Отворени образовни дигитални алати за интерактивну комуникацију путем интернета

На сајту rtv.rs, у одељку “Дигиталне припреме за малу матуру”, ученици ће имати прилику да сваког радног дана погледају избор од три до укупно две стотине задатака из математике, српског језика, биологије, хемије, физике, географије и историје.

Задаци су припремани из Збирки за припрему мале матуре од… Наставите са читањем

Од 23. марта 2020. године почиње са радом СОС телефонска линија 0800-200-201 за психосоцијалну подршку запосленима у просвети, родитељима и ученицима. Министарство просвете, науке и технолошког развоја је због настале ситуације извршило пренамену СОС линије, а  ова линија је у редовним условима имала функцију пријаве насиља у… Наставите са читањем