У холу школе, 27.1.2014.године,  прослављена је још једна школска слава, Свети Сава, уз присуство многобројног аудиторијума сачињеног од ученика, наставника, родитеља, представника општине и руководећих органа школе.

Академија је започела извођењем химне Светом Сави. За њу је био задужен хор ученика старијих разреда под руководством професора музичке културе Огњена Марковића. Уследила је добродошлица гостима и извођење комада ученика 4-3 у режији учитељице Виолете Митровић. Смењивали су се рецитали и беседе ученика осмог разреда  посвећени првом српском просветитељу.

Последњи сегмент програма предвиђен је био за изведбу народних игара фолклорног ансамбла. Нарочит аплауз публике залужено су освојили најмлађи полазници.