Огласна табла

oglasna tablaВажна обевештења и информације за ученике и раднике Основне школе „Милоје Васић“

У ЧЕТВРТАК, 19. АПРИЛА 2018. ГОДИНЕ ОДРЖАЋЕ СЕ
ДАН ОТВОРНИХ ВРАТА ШКОЛЕ

РОДИТЕЉСКИ САСТАЦИ ЋЕ СЕ ОДРЖАТИ
ОД 17 ДО 18 ЧАСОВА

РАЗГОВОРИ СА ПРЕДМЕТНИМ НАСТАВНИЦИМА
ОД 18 ДО 19 ЧАСОВА

Упишите се код нас

Полазак у школу је један од најзначајнијих догађаја у животу сваког детета. Како изгледа тестирање, шта треба припремити од докумената, да ли је препоручљиво уписати дете у школу са шест година… нека су од питања која муче родитељe. Наставите са читањем

НТЦ ПРОГРАМ
НТЦ систем учења је специјализовани програм за едукацију родитеља, васпитача и учитеља, који усвојено знање и вештине могу да примене у свакодневним активностима у раду са децом. Едукација васпитача, наставника и родитеља врши се на семинарима, предавањима и радионицама.

Одређене установе поседују НТЦ лиценцу за рад. Лиценца потврђује… Наставите са читањем

Ко може да упише средњу школу?

Сви ученици који заврше основну школу и положе завршни испит могу да наставе школовање кроз средњошколско образовање. Наставите са читањем

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ
ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА
ЗА ШКОЛСКУ 2016/2017. ГОДИНУ
И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ 2017/2018. ГОДИНУ

Наставите са читањем

У оквиру пројекта  „Навала на Авалу“  ученици наше школе учествоваће у посебној активацији „Глас будућих генерација“ која представља посебан део акције „Сат за нашу планету“.

У суботу 25. марта, гашењем светла од 20:30-21:30 сати, сви становници света могу се укључити у највећу глобалну акцију „Сат за нашу планету“, које ће… Наставите са читањем

ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА ГРАЂАНЕ

ПОШТОВАНИ ГРАЂАНИ

Нико не заслужује да живи у страху од насиља у породици.
Насиље у породици није приватна ствар појединца или породице, то је кривично дело.
За насиље је увек одговоран онај ко врши насиље, а не онај ко трпи насиље.

Наставите са читањем

Секретаријат за спорт и омладину и у школској 2016/2017. години наставља са реализацијом бесплатних пројеката у области спорта од 30. јануара до 28. фебруара 2017. године за ученике основних и средњих школа у Београду.
Сви заинтересовани београдски ученици узраста од 7 до 18 година моћи ће у зимским данима своје… Наставите са читањем

Министарство просвете, науке и технолошког развоја одлучило је да због епидемије грипа први део зимског распуста  продужи  за два дана.
Настава у основним и средњим школама почеће у среду, 11. јануара 2017. године.
Министарство је у интензивном контакту са Институтом за јавно здравље Србије др Милан Јовановић Батут и… Наставите са читањем

Поштовани родитељи/старатељи,

ученици су добили уплатнице за све четири рате, а приликом плаћања треба да се попуни име и презиме ученика (А НЕ ОНОГ КО УПЛАЋУЈЕ), адреса становања, износ који се уплаћује(наведен је испод по разредима), одељење у ком је ученик сада и редни број рате.

Прву рату најкасније… Наставите са читањем

d99b414d-9185-4cfb-8e99-a57694fcc3caУченике основних и средњих школа, те предшколску децу позивамо да, у оквиру такмичења и под вођством својих ментора, решавају ликовне задатке с подручја архитектурног обликовања.

1. Позивамо да фотографијом представе занимљиве зграде, архитектурне елементе и детаље. Фотографије морају бити квалитетно урађене на фото папиру или другом тврђем папиру.
  2. Позивамо да… Наставите са читањем

Википедија Србије, у сарадњи са Заводом за заштиту природе Србије и Туристичком организацијом Србије, организује наградни фото-конкурс „Вики воли Земљу”, од 1. до 31. маја 2016. године, са циљем прикупљања фотографија заштићених природних добара (национални паркови, резервати, заштићена подручја и др.) широм Србије.

Језеро Увац (фото: Викимедија/Владимир Мијаиловић)

Србија има… Наставите са читањем

PLAKAT_ZA_KONKURS_MEDJUNARODNOG_SALONA_STRIPA_SKC_BEOGRAD_-2016

KONKURS MEĐUNARODNOG SALONA STRIPA 2016.

ROK ZA SLANJE RADOVA: DO 15. AVGUSTA 2016.

Adresa za slanje radova:
SKC, Srećna Galerija
SALON STRIPA
Kralja Milana 48
11000 Beograd, Srbija

Propozicije za učesnike:
• Pravo učešća imaju autori svih uzrasta.
• Kandidat šalje rad na konkurs… Наставите са читањем

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА
ЗА ШКОЛСКУ 2015/2016. ГОДИНУ
И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ 2016/2017. ГОДИНУ

Наставите са читањем

У склопу пројекта „Бесплатни уџбеници за школску 2016/2017.годину“, које спроводи Министарство просвете, науке и технолошког развоја, право на исте имају ученици корисници социјалне помоћи и они који похађају наставу по ИОП-у 2.

Да би остварили ово право, заинтересовани родитељи/старатељи ученика треба да се пријаве разредном старешини до 17.маја 2016.године.

Родитељ/старатељ… Наставите са читањем

Croixrouge_logosОд  8. до 15. маја се обележава Светски дан Црвеног крста и полумесеца, а тим поводом имате прилику да донирате гардеробу, школски прибор и новчане прилоге од понедељка до петка у библиотеци, где ће се налазити и запечаћене кутије за новац.

Ми као одговорна институција и појединци имамо… Наставите са читањем

Поштовани родитељи,

на линку испод можете погледати списак уџбеника који су одабрани, као и њихове цене.