Огласна табла

oglasna tablaВажна обевештења и информације за ученике и раднике Основне школе „Милоје Васић“

Ко може да упише средњу школу?

Сви ученици који заврше основну школу и положе завршни испит могу да наставе школовање кроз средњошколско образовање. Наставите са читањем

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ
ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА
ЗА ШКОЛСКУ 2016/2017. ГОДИНУ
И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ 2017/2018. ГОДИНУ

Упишите се код нас

Полазак у школу је један од најзначајнијих догађаја у животу сваког детета. Како изгледа тестирање, шта треба припремити од докумената, да ли је препоручљиво уписати дете у школу са шест година… нека су од питања која муче родитељe. Наставите са читањем

У оквиру пројекта  „Навала на Авалу“  ученици наше школе учествоваће у посебној активацији „Глас будућих генерација“ која представља посебан део акције „Сат за нашу планету“.

У суботу 25. марта, гашењем светла од 20:30-21:30 сати, сви становници света могу се укључити у највећу глобалну акцију „Сат за нашу планету“, које ће… Наставите са читањем

ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА ГРАЂАНЕ

ПОШТОВАНИ ГРАЂАНИ

Нико не заслужује да живи у страху од насиља у породици.
Насиље у породици није приватна ствар појединца или породице, то је кривично дело.
За насиље је увек одговоран онај ко врши насиље, а не онај ко трпи насиље.

Наставите са читањем

Секретаријат за спорт и омладину и у школској 2016/2017. години наставља са реализацијом бесплатних пројеката у области спорта од 30. јануара до 28. фебруара 2017. године за ученике основних и средњих школа у Београду.
Сви заинтересовани београдски ученици узраста од 7 до 18 година моћи ће у зимским данима своје… Наставите са читањем

Министарство просвете, науке и технолошког развоја одлучило је да због епидемије грипа први део зимског распуста  продужи  за два дана.
Настава у основним и средњим школама почеће у среду, 11. јануара 2017. године.
Министарство је у интензивном контакту са Институтом за јавно здравље Србије др Милан Јовановић Батут и… Наставите са читањем

Свечани пријем ђака првака обавиће се 1.9.2016. године у холу Школе у 10  часова.

Спискови одељења налазе се на вратима Школе.

Поштовани родитељи/старатељи,

ученици су добили уплатнице за све четири рате, а приликом плаћања треба да се попуни име и презиме ученика (А НЕ ОНОГ КО УПЛАЋУЈЕ), адреса становања, износ који се уплаћује(наведен је испод по разредима), одељење у ком је ученик сада и редни број рате.

Прву рату најкасније… Наставите са читањем

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА
ЗА ШКОЛСКУ 2015/2016. ГОДИНУ
И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ 2016/2017. ГОДИНУ

Наставите са читањем

У склопу пројекта „Бесплатни уџбеници за школску 2016/2017.годину“, које спроводи Министарство просвете, науке и технолошког развоја, право на исте имају ученици корисници социјалне помоћи и они који похађају наставу по ИОП-у 2.

Да би остварили ово право, заинтересовани родитељи/старатељи ученика треба да се пријаве разредном старешини до 17.маја 2016.године.

Родитељ/старатељ… Наставите са читањем

Croixrouge_logosОд  8. до 15. маја се обележава Светски дан Црвеног крста и полумесеца, а тим поводом имате прилику да донирате гардеробу, школски прибор и новчане прилоге од понедељка до петка у библиотеци, где ће се налазити и запечаћене кутије за новац.

Ми као одговорна институција и појединци имамо… Наставите са читањем

Поштовани родитељи,

на линку испод можете погледати списак уџбеника који су одабрани, као и њихове цене.

НТЦ (Никола Тесла центар) радионице су осмишљене од стране аутора НТЦ програма,  др Ранка Рајовића и Уроша Петровића. Спроводе се у 15 држава Европе, а на територији Београда у пет основних школа.  Са радошћу делимо вест да је ОШ „Милоје Васић“ прва на општини и шеста… Наставите са читањем

images (1)Наши ученици, родитељи и запослени у ОШ „Милоје Васић“ у понедељак и уторак, 25. и 26.априла, имаће прилику да у холу школе на малом  Путујућем  сајму под именом „Волим да читам“, прелистају и купе књиге по повољним ценама. То што немамо књижару у близини, надоместиће овај… Наставите са читањем

У више од 150 земаља широм света, међу којима и у Србији, данас ће бити обележен Дан планете Земље или Дан Земље, 22. април, у циљу повећања свести људи о угрожености животне средине.

dan-planete-zemljeДан планете Земље установљен је 1970. године у САД, након еколошке акције, а обележава се широм света… Наставите са читањем

Трећи фестивал уметности „Пролећне риме, ноте и слике“

skola-cele-kulaОсновна школа „Ћеле кула“ у Нишу расписује

литерарни, музички и ликовни конкурс у оквиру смотре дечјег стваралаштва Трећи фестивал уметности (поезије, музике и сликарства) „Пролећне риме, ноте и слике“.

Право учешћа имају ученици основних школа из Републике Србије.

Тема: „У славу пролећа, другарства и… Наставите са читањем

КАЛЕНДАР ТАКМИЧЕЊА УЧЕНИКА ОСНОВНИХ ШКОЛА
ЗА ШКОЛСКУ 2015/2016. ГОДИНУ
ОД ШКОЛСКОГ ДО РЕПУБЛИЧКОГ НИВОА

Наставите са читањем

Обавештавамо Вас да ће 16.10.2015 године у кабинету математике, за време 7.часа (13,20-14,05) ученице 6-1 Кристина Ристић и Невена Лазић одржати час намењен наставницима. Тема овог часа биће: Декупаж – салветна техника. Позивамо све наставнике да присуствују овом часу и сами испробају наведену технику.

проф. Славица Мастиловић